Vstup do súťaže
žiaci II. stupeň ZŠ, príma až kvarta osemroč. gymnázií
Pozvi kamarátov
O IQ olympiáde
Tábor pre nadané deti
Vstup pre učiteľov
O súťaži pre učiteľov
Podporte súťaž!
Organizátor
IQolympiáda na Facebooku
IQ olympiáda na Instagrame
IQ olympiáda na TikToku

"Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.“

Albert Einstein

IQ olympiáda – informácie pre deti

Tak trochu iná súťaž na rozvoj logického myslenia

... v tejto súťaži ťa nikto neskúša. Ty sám môžeš zistiť, čo dokážeš a čo ťa baví.

... úlohy ťa potrápia, ale tiež ťa budú baviť.

... nie si  bifľoš a zo školy nenosíš samé jednotky? IQ olympiáda nie je o naučených vedomostiach, ale o zdravom rozume, kreatívnom myslení a schopnosti samostatného uvažovania.

Na víťazov čaká veľa zaujímavých a hodnotných cien - notebook, slúchadlá, spoločenské hry, encyklopédie a množstvo iných cien...

O IQ olympiáde

... IQ olympiáda je určená žiakom druhého stupňa základných škôl (5. až 9. ročník) a príslušných ročníkov osemročných gymnázií (príma - kvarta), ktorí majú hlavu na svojom mieste a chcú  si porovnať svoje sily s ostatnými z celého kraja.

... najskôr sa musíš do súťaže zaregistrovať  svojim emailom.

... súťaž prebieha v troch kolách – školské kolo, regionálne kolo - semifinále a celoslovenské kolo - finále.

... školské kolo sa rieši on-line – súťažiaci môžu úlohy riešiť v škole, doma, v knižniciach, skrátka kdekoľvek, kde sa pripoja na internet.

 

... Po školskom kole budú prebiehať tri regionálne kolá, do ktorých bude pozvaných 80 najlepších účastníkov z
každého z troch regiónov, t.j. spolu 240 žiakov. Regióny budú tvorené geograficky:


o Východ (Prešovský a Košický kraj),
o Stred (Banskobystrický, Trenčiansky a Žilinský kraj),
o Západ (Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj). 

Tu si  budú môcť súťažiaci porovnať svoje sily s ostatnými finalistami pri riešení logických problémov, úlohách zameraných na postreh a rýchlosť úsudku.. Súťažiť budete  o hodnotné ceny.

 

... Po regionálnych kolách nasleduje finále - celoslovenské kolo.

Z každého regiónu postupuje 20 najlepších  riešiteľov  do celoštátneho finále, spolu 60 detí.
 Každý súťažiaci sa musí zúčastniť osobne, náhradný termín nie je možný.
 Bodový výsledok zo školského a regionálneho kola sa nezapočítava, všetci účastníci začínajú na rovnakej úrovni
a súťažia v jednej kategórii.

   

Registrácia do súťaže

Registrácia súťažiacich do 12. ročníka súťaže IQ olympiády bude zahájená 1. marca 2023 a bude možná do 31. marca 2023. Ak registráciu nestihnete a budete chcieť, zaradíme Vás na zoznam záujemcov o ďalší ročník súťaže a včas vás upozorníme na začatie registrácie.

Každý, kto chce súťažiť, sa musí počas marca zaregistrovať svojou e-mailovou adresou. Registrácie z minulých rokov sú neplatné! Celý proces je veľmi jednoduchý a nezaberie viac ako niekoľko minút. Na e-mailovú adresu bude súťažiacim poslané ich heslo a všetky informácie o súťaži. Každý účastník preto potrebuje mať  platný a jedinečný email, samozrejme, že môže použiť i email rodičov. Každé dieťa sa usí prihlásiť z inej e-mailovej adresy.  V prípade potreby si môžete ľahko zriadiť e-mail na niektorom zo známych serverov, napr. na www.zoznam.sk, google.com,...

Súťažiaci sa registrujú na stránke Vstup do súťaže kliknutím na Chcem sa zaregistrovať a vyplnením osobných údajov - meno, škola, trieda, prípadne nepovinne adresa a telefón.

Radi by sme požiadali rodičov o pomoc s registráciou svojich detí, pretože je nutné, aby rodič, či prípadne iný zákonný zástupca, súhlasil so spracovaním osobných údajov detí pre účely súťaže. Bez tohto súhlasu nebude registrácia platná a údaje nebudú do systému uložené.

Do niekoľkých minút po registrácii systém vygeneruje prihlasovacie heslo, ktoré bude slúžiť na vstup do profilu súťažiaceho a predovšetkým pre prihlásenie sa do školského kola súťaže, ktoré sa bude vyplňovať on-line. Ak by ste prístupové heslo nedostali, skontrolujte spam a kôš a prípadne si vyžiadajte nové heslo na stránke Vstup do súťaže / Zabudol som heslo.

Viac  informácií o priebehu súťaže nájdeš na záložke O SÚŤAŽI.