Vstup do súťaže
žiaci II. stupeň ZŠ, príma až kvarta osemroč. gymnázií
Pozvi kamarátov
O IQ olympiáde
Tábor pre nadané deti
Vstup pre učiteľov
O súťaži pre učiteľov
Podporte súťaž!
Organizátor
IQolympiáda na Facebooku
IQ olympiáda na Instagrame
IQ olympiáda na TikToku
Generalny partner 1

"Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.“

Albert Einstein

IQ olympiáda – informácie pre deti

Tak trochu iná súťaž na rozvoj logického myslenia

... v tejto súťaži ťa nikto neskúša. Ty sám môžeš zistiť, čo dokážeš a čo ťa baví.

... úlohy ťa potrápia, ale tiež ťa budú baviť.

... nie si  bifľoš a zo školy nenosíš samé jednotky? IQ olympiáda nie je o naučených vedomostiach, ale o zdravom rozume, kreatívnom myslení a schopnosti samostatného uvažovania.

Na víťazov čaká veľa zaujímavých a hodnotných cien - notebook, slúchadlá, spoločenské hry, encyklopédie a množstvo iných cien...

O IQ olympiáde

... IQ olympiáda je určená žiakom druhého stupňa základných škôl (5. až 9. ročník) a príslušných ročníkov osemročných gymnázií (príma - kvarta), ktorí majú hlavu na svojom mieste a chcú  si porovnať svoje sily s ostatnými z celého kraja.

... najskôr sa musíš do súťaže zaregistrovať  svojim emailom.

... súťaž prebieha v troch kolách – školské kolo, regionálne kolo - semifinále a celoslovenské kolo - finále.

... školské kolo sa rieši on-line – súťažiaci môžu úlohy riešiť v škole, doma, v knižniciach, skrátka kdekoľvek, kde sa pripoja na internet.

 

... Po školskom kole budú prebiehať tri regionálne kolá, do ktorých bude pozvaných 80 najlepších účastníkov z
každého z troch regiónov, t.j. spolu 240 žiakov. Regióny budú tvorené geograficky:


o Východ (Prešovský a Košický kraj),
o Stred (Banskobystrický, Trenčiansky a Žilinský kraj),
o Západ (Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj). 

Tu si  budú môcť súťažiaci porovnať svoje sily s ostatnými finalistami pri riešení logických problémov, úlohách zameraných na postreh a rýchlosť úsudku.. Súťažiť budete  o hodnotné ceny.

 

... Po regionálnych kolách nasleduje finále - celoslovenské kolo.

Z každého regiónu postupuje 20 najlepších  riešiteľov  do celoštátneho finále, spolu 60 detí.
 Každý súťažiaci sa musí zúčastniť osobne, náhradný termín nie je možný.
 Bodový výsledok zo školského a regionálneho kola sa nezapočítava, všetci účastníci začínajú na rovnakej úrovni
a súťažia v jednej kategórii.

   

Registrácia do súťaže

Registrácia súťažiacich do 12. ročníka súťaže IQ olympiády bude zahájená 1. marca 2023 a bude možná do 31. marca 2023. Ak registráciu nestihnete a budete chcieť, zaradíme Vás na zoznam záujemcov o ďalší ročník súťaže a včas vás upozorníme na začatie registrácie.

Každý, kto chce súťažiť, sa musí počas marca zaregistrovať svojou e-mailovou adresou. Registrácie z minulých rokov sú neplatné! Celý proces je veľmi jednoduchý a nezaberie viac ako niekoľko minút. Na e-mailovú adresu bude súťažiacim poslané ich heslo a všetky informácie o súťaži. Každý účastník preto potrebuje mať  platný a jedinečný email, samozrejme, že môže použiť i email rodičov. Každé dieťa sa usí prihlásiť z inej e-mailovej adresy.  V prípade potreby si môžete ľahko zriadiť e-mail na niektorom zo známych serverov, napr. na www.zoznam.sk, google.com,...

Súťažiaci sa registrujú na stránke Vstup do súťaže kliknutím na Chcem sa zaregistrovať a vyplnením osobných údajov - meno, škola, trieda, prípadne nepovinne adresa a telefón.

Radi by sme požiadali rodičov o pomoc s registráciou svojich detí, pretože je nutné, aby rodič, či prípadne iný zákonný zástupca, súhlasil so spracovaním osobných údajov detí pre účely súťaže. Bez tohto súhlasu nebude registrácia platná a údaje nebudú do systému uložené.

Do niekoľkých minút po registrácii systém vygeneruje prihlasovacie heslo, ktoré bude slúžiť na vstup do profilu súťažiaceho a predovšetkým pre prihlásenie sa do školského kola súťaže, ktoré sa bude vyplňovať on-line. Ak by ste prístupové heslo nedostali, skontrolujte spam a kôš a prípadne si vyžiadajte nové heslo na stránke Vstup do súťaže / Zabudol som heslo.

Viac  informácií o priebehu súťaže nájdeš na záložke O SÚŤAŽI.